dětský domov

pro děti bez závažných
poruch chování

základní škola

pro žáky se speciálními
vzdělávacími potřebami

školní družina

kontakt

základní informace

NF Albert nám pomáhá

V uplynulém roce jsme pro naše děti zajistili doučování a zároveň psychoterapeutickou péči, a to díky finanční podpoře NF Albert a jeho projektu Bertík pomáhá. Doučování anglického jazyka má u nás již mnohaletou tradici. Kontinualita a pravidelnost docházky dětí k paní Ivě zaručuje, že se zvyšuje jazyková a dorozumívací schopnost dětí v jazyce anglickém.  Děje se tak i díky individuálnímu přístupu, který je paní lektorkou Ivou ke každému dítěti uplatňován. Díky zvolenému výukovému přístupu, není doučování pro děti jen povinností, ale také radostí.

Přítomnost psychoterapeuta na našem dětském domově již druhým rokem vnímáme jako velkou přednost. Důležité bylo postupovat pozvolna s důrazem na postupné vytváření pocitu bezpečí a jistoty mezi psychoterapeutem a dětmi. Takový vztah se podařilo vybudovat. Mohlo by se to zdát jako maličkost, ale pro spoustu dětí je důležité zjistit, že svět může být i bezpečným místem, kde lze některým lidem důvěřovat. Obzvlášť pro děti v dětských domovech je důležité zažít si pocit bezpečí, naučit se respektovat své vlastní potřeby a budovat tak zdravé sebevědomí. Pozitivní vliv pozorujeme také na úrovni vztahů v rámci rodinné skupiny. Děti si dokážou lépe vykomunikovat nesrovnalosti mezi sebou, nebo si prosadit své myšlenky s ohledem na názor ostatních.

Za tuto podporu Nadačnímu fondu Albert srdečně děkuje Kuba, Milan, Honza, Roman, Tom, Dominik, Zdeněk, Vanesa i Veronika! ♥

Sdílet příspěvek

hi SEO, s.r.o.

Přihlášení