Vyučování

Náš školní výlet do Prahy
Už na podzim letošního školního roku jsme se rozhodovali, kam pojedeme na výlet. Padlo mnoho návrhů, mnoho myšlenek, ale vyhrála Praha. Tak a co teď? Začali jsme přemýšlet, kdo s námi pojede, kolik to bude stát a hlavně co bychom chtěli vidět. Pro náš nápad jsme získali naše třídní učitelky i paní ředitelku, a tak nám nic nebránilo k tomu, abychom vyrazili.
Autobus nás bezpečně dovezl do Prahy – našeho hlavního města. Většina z nás byla v Praze poprvé. Hned první zážitek – metro – byl pro nás nezapomenutelný. Vždyť ve Vizovicích metro nemáme. Metrem jsme se dopravili na start naší pěší túry po Praze – Valdštejnské zahrady, Hradčany, Chrám sv. Víta, Zlatá ulička, Karlův most, Staroměstské náměstí s radnicí a orlojem, Václavské náměstí – uf, to nás bolí nohy. A to ještě není všechno.
Druhý den nás čekalo překvapení – báječná plavba po Vltavě až do Tróje – hurá i počasí nám přeje. Pak Strahovský klášter, Petřín s rozhlednou a zrcadlovým bludištěm. To byla legrace!
Nakonec nás čekal dobrý oběd a nastala chvíle odjezdu, ach, jo! Bylo nám tady dobře. Škoda, že tu nemůžeme ještě zůstat. Věříme, že se tu jednou vrátíme a poznáme další místa a zákoutí naší matičky Prahy.

 

Lidka, žákyně 9. tř.

 Vybráno ze slohových prací žáků

„Výlet se mi moc a moc líbil a chtěla bych se tam ještě někdy vrátit. Praha je překrásná."

 „Nejvíce se mi líbil Karlův most, na kterém bylo mnoho různých umělců - malířů, muzikantů. Moc se mi tam líbilo, byl to moc krásný výlet."

„Jsem strašně moc ráda, že nám ta Praha vyšla! To byl můj nekrásnější výlet za moje roky ve škole. Moc děkuji za všechny žáky. Bylo to báječné, prostě eňo ňuňo! Děkujeme – děkuji"

    Učebna informatiky

    Učebna informatiky Učebna informatiky Učebna informatiky Učebna informatiky Učebna informatiky Učebna informatiky Učebna informatiky Učebna informatiky Učebna informatiky